Ognisko Baletowe Kołobrzeg

SUKCESY NA KONKURSIE OGNISK BALETOWYCH W ELBLĄGU-23-24 grudzień 2013r

Grudzień 3, 2013

Na Konkursie Sztuki  Baletowej w Elblągu, w kategorii do lat 11 solistek PIERWSZE MIEJSCE zajęła Dominika Wiecka.
Cała grupa (7 dziewczynek) naszego Ogniska zajęła II miejsce w kategorii do lat 15 (a właściwie do 17 -18 lat, bo i takie dziewczynki były w grupach konkurencyjnych- tegoroczne maturzystki!).
Był ty pierwszy tego typu konkurs ogólnopolski. Brały w nim udział chyba wszystkie liczące się ogniska w Polsce.
Należy uznać, że jest to bez wątpienia wielki sukces dzieci i instruktorki, Iwony Vetter.
Z przecieków zakulisowych wiemy, że grupa nasza miała także szanse na I-e miejsce. Niestety różne niekoniecznie merytoryczne względy przesunęły w końcu nas na drugie miejsce.
Organizatorzy zaprosili do konkursu także Szkołę Baletową z Łodzi, co było naszym zdaniem złamaniem zasad konkursu. Szkoły baletowe kształcą profesjonalnych tancerzy. Ocenianie takich zespołów w konfrontacji z amatorami z ogniskami baletowymi wypacza konkurencję.
Za głęboko niewłaściwe uznać należy udział w prowadzeniu "lekcji baletu" instruktorki, która sama przygotowywała swoją grupę do konkursu. Przecież oczywistym jest, że jej dzieci na pamięć znały układ "lekcji" od wielu miesięcy i ćwiczyły go pod okiem tej pani od dawna.
Takich i innych kwiatków było więcej. Tym bardziej sukcesy naszych dziewczynek należy uznać za wyjątkowy sukces w konfrontacji z dziećmi z całej Polski.
Gratulujemy raz jeszcze.